İ.O.S.B ÖZ ANKARA SAN. SİT. 1416 SOKAK (ESKİ 632) NO:6 YENİMAHALLE/ANKARA
tr

Çekmece Tipi Mıknatıslar
Anasayfa » Çekmece Tipi Mıknatıslar

Taşınan malın içindeki metal parçaların mıknatıslar yardımıyla ayrılması ve kendinden sonraki makineye zarar vermemesi için kullanılır.
Boru ve çekmeceli mıknatıs maksimum mıknatıslanma verimini sağlamak için gövde mıknatıslanmayan paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
Çekmeceli Izgara Metal Seperatörleri birbirinden farklı Seramik, Cam, Gıda, Gübre gibi birçok endüstride kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

Ürün akış hattınızda herhangi bir aktarma noktasına monte edilebilen ünitelerimizin içindeki ızgaraların diziliş şekil sebebiyle tüm ürün magnet çubukları üzerinden geçmek mecburiyetindedir. Çok güçlü mıknatıslarla imal edilmiş ızgara çubukları ve en küçük toz ferro metalleri dahi yakalar.

ÖZELLİKLERİ
• İhtiyaca göre dizayn edilmiş Standart üniteler
• Özel uygulamalar için dizaynlar
• Tüm gövde veya 316 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
• Toz sızdırmazlığı tam olarak sağlanmıştır.
• Izgara çubukları uygulamaya göre Ceramic Grade 8A, NdFeBo, Alnico gibi değişik özellikteki magnetlerle üretilmektedir.
• İsteğe bağlı olarak, otomatik kendini temizleme sistemi ile donatılmaktadır.

UYGULAMA

Çekmeceli Izgara Metal Seperatörleri, tutulan metallerin istenilen sıklıkta ve çabucak alınıp, atılabilmesi için, herkesin kolaylıkla ve bıkmadan temizlik yapabilmesini sağlamak üzere dizayn edilmiştir.

Manuel sistemde, temizlik yapmak için işçi, gövde önündeki iki kulptan tutarak magnetik çekmeceyi dışarı çeker. Bu çekiş anında her magnetik çubuk ayrı bir salmastradan geçer ve toplanmış metaller çubukların üzerinden silinir.

Otomatik Temizleme Sisteminde ise aynı konstrüksiyona ilave edilmiş iki güçlü pnömatik piston, işçinin yaptığı görevi yapar. Bu uygulamada solenoid valflerle ve bir ayarlanabilir zaman devresi ihtiva eden elektronik kontrol panosuyla dakika mertebesinde ve istenilen aralıklarla temizlik yapar.

Ürün Tanıtımı
Ürüne ait tanıtım videoları

	
	
	
Ürün Fotoğrafları
Ürüne ait fotoğraflar
Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Gönder
1
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?