tr

Füze Tipi Mıknatıs

Füze Tipi Mıknatıs

Üstten akan ürünlerin arasındaki metal yabancı cisimleri güçlü çekim kuvvetiyle yakalar. Aşağıya inen ürün temizlenmiş olarak iner.

Aerodinamik olarak sağlam paslanmaz çelikten üretilen neodyum füze mıknatıs gıda ürünlerinin temizliğinde kullanılır. Un fabrikası için, soda fabrikası için mıknatıs olarak kullanılabilir. Gıdaların akışında tıkanmaya sebep olmaz. Bunun tam aksine üretilen malzemelerin mıknatıs üzerine çarptıktan sonra kenarlara sıçramasını sağlar.

Ürünlerinizin metallerden temizliğini sağlamak için en sık kullanılan mıknatıs çeşididir. Toz taneli ürünleriniz için örneğin

  • Un,
  • Kimyasal plastik,
  • Çeşitli gıda maddeleri (şeker, bakliyat, tohum)
  • Mineral malzemelerin temizliğinde sıklıkla tercih edilir.

İstediğiniz özel boyutlarda üretimi sağlanmaktadır.

Füze tipi mıknatıs flanşlı olarak üretildiği için ürünün aktığı iki boru arasına mıknatıslı çekirdek dik gelecek şekilde montajlanır. Manyetik seperatörün gövdesi ve mıknatıslı çekirdek komple paslanmaz malzemeden üretilmektedir. Mıknatıslı çekirdeği tozları yakaladığı zaman kapağını açıp manuel şekilde temizliği yapılmaktadır. Füze gövdesi üzerinde bulunan dağıtıcı bölme sayesinde ürün homojen bir şekilde mıknatıslı gövdenin üzerine doğru akar. Füze mıknatıs çok güçlü neodyum-demir-bor alaşımı veya Strontium Ferrit mıknatıslardan üretilebilmektedir. Muhafaza içindeki kılavuz yönlendiriciler, malzemenin mıknatıs yüzeyine mümkün olduğunca yakın yönlendirilmesini sağlar. Böylece ürünün tamamı manyetik alan içerisinde hareket eder mıknatısa temas etmiş olur.

Whatsapp
Yönetici
Yönetici
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?